• از ما سوالی دارید؟
  • 021-66571877
  • info@ibimhub.com

راهنما

خانه بیم مرکز ارتباط فعالان حوزه بیم است اعم از کارفرمایان، پیمانکاران و یا مشاوران بیم (چه حقیقی باشند و چه حقوقی)

افراد و شرکتها با عضویت در خانه بیم می توانند از مزایای زیر استفاده نمایند:

آشنایی و ارتباط شبکه فعالین حوزه بیم با یکدیگر (بیمانکاران)

امکان درج مناقصات حوزه بیم و یا شرکت در مناقصات (بیمانکاران)

 ایجاد ارتباط بین کارفرمایان حوزه بیم و پیمانکاران مجازی ساخت (بیمانکاران)

اشتراک گذاری مطالعات موردی، پایان نامه ، پرسشنامه و نظر سنجی (بیم گردی)

برگزاری وبینار توسط مدرسان و یا شرکت در وبینارها (بیم کالج)

برگزاری دوره های آموزشی و یا  شرکت در دوره ها (بیم کالج)

گفتگوی فعالان و متخصصان حوزه بیم (بیم گپ و بیم پرس)

درج آگهی فرصت های شغلی و ارسال رزومه (بیم یاب)

عرضه محصولات حوزه بیم و یا خرید آنها (بیم شاپ)

لازم به ذکر است خانه بیم صرفاً بستر ارتباطی این کار را فراهم نموده است و مسئولیتی در خصوص صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در آن ندارد و کلیه اعضاء هنگام ثبت نام و عضویت متعهد شده اند نسبت به ثبت اطلاعات صحیح اقدام نمایند.

 

عضویت در خانه بیم
عضویت در خانه بیم برای افراد و شرکتها مقدور می باشد. شما می توانید با تکمیل فرم عضویت و ایجاد پروفایل اختصاصی خود، توانایی های خود را در معرض نمایش و انتخاب کارفرمایان حوزه بیم قرار دهید. برای ثبت نام و عضویت اینجا کلیک نمایید.

درج مناقصه
اگر قصد دریافت خدمات در حوزه بیم دارید از جمله اگر میخواهید یک مدل سه بعدی از پروژه خود تهیه نمایید و یا قصد دارید مدلسازی چهاربعدی( شبیه سازی ساخت پروژه)، مدلسازی پنج بعدی (هزینه پروژه) و یا مدلسازی شش بعدی (آنالیز انرژی) در اختیار داشته باشید و همچنین اگر بدنبال فناوریهای نوین مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده هستید کافی است وارد بخش مناقصه شده و مشخصات آنرا ثبت نمایید تا بهترین پیشنهادات را دریافت نمایید. خانه بیم نیز لیستی از  افراد و شرکتهای واجد شرایط را به شما پیشنهاد می کند. برای درج مناقصه کلیک نمایید.

شرکت در مناقصه
پیمانکاران مجازی ساخت (افراد و شرکتها) می توانند با مشاهده مناقصات درج شده در خانه بیم نسبت به تهیه و ارسال پیشنهاد قیمت اقدام نمایند. برای مشاهده لیست مناقصات کلیک نمایید.

برگزاری وبینار
خانه بیم امکانی فراهم نموده است تا مدرسان بیم بتوانند وبینارهای دلخواه خود را برگزار نمایند. برای اینکار پس از عضویت در خانه بیم کافی است وارد پروفایل خود شده و از سربرگ " بیم کالج " وارد بخش "ثبت نام مدرسین" شوید. پس از اتمام ثبت نام در این قسمت ، وارد بخش "ثبت وبینار" در همان سربرگ شده و تاریخ و زمان برگزاری و سایر اطلاعات وبینار را ذخیره و ثبت نمایید.

شرکت در وبینار
برای شرکت در وبینار کافی است وارد بخش "بیم کالج" شده و با انتخاب سربرگ "وبینارها"، لیست کاملی از وبینارهای ثبت شده توسط مدرسین را مشاهده فرمایید. با انتخاب وبینار مورد نظر و کلیک بر روی گزینه ثبت نام نسبت به ثبت نام در وبینار موردنظر خود اقدام نمایید.

برگزاری دوره آموزشی
خانه بیم امکانی فراهم نموده است تا مدرسان بیم بتوانند دوره های آموزشی دلخواه خود را برگزار نمایند. برای اینکار پس از عضویت در خانه بیم کافی است وارد پروفایل خود شده و از سربرگ " بیم کالج" وارد بخش "ثبت نام مدرسین" شوید. پس از اتمام ثبت نام در این قسمت ، وارد بخش "ثبت دوره آموزشی" در همان سربرگ شده و تاریخ و زمان برگزاری و سایر اطلاعات آنرا ذخیره و ثبت نمایید.

شرکت در دوره آموزشی
برای شرکت در دوره آموزشی کافی است وارد بخش "بیم کالج" شده و با انتخاب سربرگ "دوره های آموزشی"، لیست کاملی از دوره های آموزشی ثبت شده توسط مدرسین را مشاهده فرمایید. با انتخاب دوره مورد نظر و کلیک بر روی لینک ثبت نام نسبت به ثبت نام در آن دوره اقدام نمایید.

عرضه محصول
اعضاء خانه بیم،  اگر محصولی در اختیار دارند و قصد دارند آنرا به سایر فعالان حوزه بیم عرضه نمایند می توانند با ورود به بخش پروفایل ، سربرگ "بیم شاپ" را انتخاب نموده مشخصات محصول را ثبت نمایند. توضیح اینکه محصول به دو صورت قابل عرضه است که روش اول بارگذاری الکترونیکی محصول در خانه بیم و دانلود آن توسط خریداران و روش دوم ارسال پستی محصول فیزیکی توسط خود اعضاء می باشد. 

خرید محصول
کلیه افراد می توانند وارد بخش "بیم شاپ" خانه بیم شده و با مشاهده لیست و طبقه بندی محصولات، محصول موردنظر خود را انتخاب نموده و به سبد خرید خود اضافه نمایند. پس از پرداخت ، در صورتی که محصول الکترونیکی باشد خریدار می تواند براحتی وارد پروفایل خود شده و از بخش بیم شاپ و قسمت لیست خرید آنرا دانلود نماید و در صورتی که محصول فیزیکی باشد توسط عرضه کننده به آدرس خریدار ارسال خواهد شد.

توضیح: بدیهی است خانه بیم صرفاً ارتباط لازم بین خریدار و فروشنده را برقرار نموده و مسئولیتی در ثبت ، پیگیری و تحویل سفارشات فیزیکی از طریق پست و ... نخواهد داشت.

 

درج آگهی استخدامی
اگر قصد جذب نیروی انسانی در حوزه بیم دارید کافی است وارد بخش "بیم یاب" شده و مشخصات نیروی انسانی مورد نظر را در فرم مربوطه وارد نمایید .

ارسال رزومه کاری
اعضاء خانه بیم می توانند با مشاهده آگهی های فرصت های شغلی ، در صورتی که واجد شرایط مد نظر توسط آگهی دهنده هستند نسبت به ارسال رزومه و درخواست همکاری اقدام نمایند.

درج اخبار و رویداد
بخش بیم نیوز در خانه بیم مربوط به پوشش اخبار و رویدادهای حوزه فناوری بیم است. در این قسمت می توانید از جدیدترین اخبار و رویدادها شامل فناوری های روز، همایش ها، سمینارها، گردهمایی ها و ... مطلع شوید. همچنین اگر قصد دارید رویدادی برگزار نمایید و می خواهید آنرا به اطلاع عموم برسانید کافی است با خانه بیم تماس گرفته و متن خبر یا رویداد خود را جهت نمایش در خانه بیم ارسال نمایید.

درج  پرسشنامه
دانشجویان ، اساتید و یا فعالانی که برای تحقیقات خود نیاز به تکمیل پرسشنامه توسط فعالان حوزه بیم دارند می توانند با بارگذاری پرسشنامه خود در خانه بیم ، آنرا در معرض نمایش قرار داده تا توسط بازدیدکنندگان تکمیل گردد. برای این کار به قسمت "بیم گردی" بخش پرسشنامه مراجعه نمایید.

ثبت پایان نامه
دانشجویان و اساتید محترم می توانند پایان نامه های خود را در این قسمت ثبت نمایند. از جمله مزایای این کار آنست که کارفرمایان و یا شرکتهای فعال در حوزه بیم در صورتی که به دانش کسب شده طی انجام آن پایان نامه نیاز داشته باشند  با پدیدآورندگان پایان نامه ها  ارتباط گرفته و درخواست همکاری نمایند تا ارتباط بهتری بین صنعت و دانشگاه در حوزه بیم برقرار گردد.

اشتراک گذاری  مطالعات موردی
یکی از مفیدترین روشها جهت درک بهتر بیم و بکارگیری فناوری بیم در پروژه ها ، مطالعه تجربیات قبلی است. اینکار در بخش مطالعات موردی انجام میشود. افراد و شرکتها می توانند تجربیات قبلی خود را تحت عنوان مطالعات موردی تشریح نموده و آنرا با دیگران به اشتراک گذارند.

بیم پرس
در این بخش، ما  مهمان اساتید برجسته داخل و خارج کشور خواهیم بود تا به سوالات کاربران پاسخ دهند. کاربران می توانند سوالات خود را ثبت نموده و پاسخ آنرا از اساتید مهمان درسافت نمایند. برای اینکار کافی است به بخش بیم پرس مراجعه نمایید.

راهنمای کامل

    عضویت در خانه بیم 
عضویت در خانه بیم برای کلیه افراد و شرکتها مقدور می باشد. شما می توانید با تکمیل فرم عضویت و ایجاد پروفایل اختصاصی خود، توانایی های خود را در معرض نمایش و انتخاب سایر اعضا و کارفرمایان حوزه بیم قرار دهید. برای اینکار ابتدا گزینه ورود را کلیک نمایید.


سپس گزینه "ثبت نام کاربر جدید" را انتخاب نموده و مراحل مربوطه را طی نمایید. با توجه به اینکه کلیه اطلاعات ثبت نامی شما در ارتباطات و تعاملات پیش رو ملاک عمل قرار می گیرد حتماً اطلاعات صحیح و واقعی خود را در این قسمت وارد نمایید :

نمای کلی صفحه اصلی:

خانه: با کلیک بر روی خانه ، تعداد 8 عدد پنجره با عناوین مختلف ظاهر می شوند که عنوان و کارکرد هر یک با متن کوتاهی در زیر آن نمایش داده شده است. توضیحات هر پنجره در انتهای این راهنما آمده است.

قسمت بالایی سایت:


 

قسمت پایینی سایت:


منوی کاربر: اصلی ترین گزینه ای که کاربر با آن سر و کار خواهد داشت گزینه منوی کاربر است. با کلیک بر روی نام یا تصویر کاربر ، سر برگ های متنوعی در اختیار کاربر قرار می گیرد که به توضیح آنها خواهیم پرداخت:

1 - اعتبار : میزان اعتبار ریالی کاربر را نشان می دهد.
2- پنل کاربر: با ورود به پنل کاربر 5 گزینه پروفایل، تغییرگذرواژه، سوابق مالی، افزایش اعتبار، و پیام ها در اختیار شما قرار می گیرد:
1-2  پروفایل : اطلاعات کاربری و کاری خود را ثبت نمایید.


2-2  تغییر گذرواژه  : رمز عبور خود را تغییر دهید.


3-2  سوابق مالی  : لیست تراکنش های مالی کاربر را نشان میدهد. کاربر اگر محصولی را به فروش رسانده و یا وبیناری برگزار نموده است می تواند مطالبات خود را مشاهده نماید.

4-2  افزایش اعتبار  : اعتبار ریالی خود را در این قسمت افزایش دهید تا هر بار برای خرید محصول و یا شرکت در دوره های آموزشی نیاز به پرداخت بانکی و ورود به پانل بانکی نداشته باشید.

5-2  پیام ها  : پیام های ارسالی از سوی خانه بیم را در این بخش مشاهده نمایید.

3- بیم شاپ: اعضاء خانه بیم،  اگر محصولی در اختیار دارند و قصد دارند آنرا به سایر فعالان حوزه بیم عرضه نمایند می توانند با ورود به بخش منوی کاربری  ، سربرگ "بیم شاپ" را انتخاب نموده و با توجه به نوع محصول (استاندارد، کتاب، نرم افزار، پلاگین، اشیاء مجازی و ...) ، مشخصات محصول را ثبت نمایند. توضیح اینکه محصول به دو صورت قابل عرضه است که روش اول بارگذاری الکترونیکی محصول در خانه بیم و دانلود آن توسط خریداران و روش دوم ارسال پستی محصول فیزیکی توسط خود اعضاء می باشد.  

1-3  محصولات  : محصولات خود را برای فروش در این قسمت ثبت نمایید تا پس از تایید ادمین، در معرض نمایش برای سایر کاربران قرار گیرد.

 

2-3  لیست خرید  : محصولاتی که خریداری می نمایید در این قسمت لیست شده و آماده دانلود توسط شما می باشد.


3-3  درخواست محصولات پستی  : اگر محصولی را به صورت فروش پستی در سایت درج نموده اید در اینجا می توانید لیست متقاضیان خرید محصول خود را مشاهده نموده و ضمن تماس با آنها مقدمات ارسال پستی محصول را برای آنها فراهم نمایید. 


4- بیم کالج :: در این سربرگ کاربرانی که تمایل به تدریس و برگزاری وبینار، دوره های آموزشی و یا ثبت خودآموز دارند می تواند اطلاعات خود را به عنوان مدرس ثبت نمایند و پس از تایید ،  نسبت به ثبت وبینار ، ثبت دوره های آموزشی حضوری و ثبت خود آموز اقدام نمایند.
1-4  ثبت نام مدرس  : اگر قصد تدریس دارید می توانید نام خود را به عنوان مدرس در این قسمت ثبت نمایید تا پس از بررسی و تایید ادمین، به عنوان مدرس فعالیت نمایید.


2-4  وبینار(دوره های آنلاین)   : اگر قصد برگزاری وبینار دارید می توانید انرا در این قسمت ثبت نمایید. بستر برگزاری وبینار توسط خانه بیم برای شما مدرسین گرامی فراهم می گردد.

3-4  دوره های آموزشی حضوری   : اگر قصد برگزاری دوره آموزشی حضوری دارید می توانید آنرا در این قسمت ثبت نمایید.


4-4  خوداموز   : خوداموز ها ویدئوهای آموزشی هستند که از قبل ضبط شده و آماده استفاده علاقمندان می باشند. در این بخش می توانید خوداموزها را به اشتراک بگذارید.


5-4  سفارشات   : در این قسمت لیست وبینارها، دوره های آموزشی و خوداموزهایی که شما به عنوان کاربر در آن شرکت نموده اید و یا آنرا خریداری کرده اید نمایش می یابند.

5- بیمانکاران : در این بخش ، کاربر می تواند نسبت به درج مناقصه اقدام نموده ، همچنین مناقصات متناسب با تخصص خود را مشاهده نماید و نیز گزینه های پیشنهادی خانه بیم را برای  مناقصاتی که درج نموده است مشاهده نماید.
برای درج مناقصه با زدن دکمه "+" و تکمیل فرم مربوطه می تواند نسبت به درج مناقصه اقدام نماید. گزینه های متنوعی برای نحوه ارسال مدارک مناقصه و نحوه دریافت پیشنهادات پیش بینی شده است که توسط مناقصه گذار تعیین می گردد. این روشها شامل بارگزاری در خانه بیم، دریافت حضوری، دریافت از طریق لینک و یا ارسال از طریق ایمیل به متقاضیان است.


6- بیم یاب:  در سربرگ بیم یاب ، کاربر می تواند نسبت به درج آگهی استخدامی خود اقدام نموده ، همچنین آگهی های متناسب با تخصص خود را مشاهده نماید و از طرفی دیگر گزینه های پیشنهادی خانه بیم را برای آگهی هایی که درج نموده مشاهده نماید.

7- بیم گردی:  در سربرگ بیم گردی ، کاربر می تواند نسبت به درج پرسشنامه دانشجویی، پایان نامه، مطالعات موردی و نیز نظر سنجی اقدام نماید که این بخش بزودی تکمیل و ارائه می گردد.

8- بیم پرس:  در سربرگ بیم پرس ، کاربر می تواند نسبت به درج پرسش های خود از اساتید متخصص حوزه بیم اقدام نموده و پاسخ آنها را دریافت نماید.


9- خروج:  خروج از منوی کاربری از این طریق انجام می شود.

 

توضیحات پنجره های اصلی:


همانگونه که در ابتدای این راهنما توضیح داده شده است، 8 عدد پنجره اصلی در هنگام کار با خانه بیم نمایان می شود که در ادامه به تشریح آنها می پردازیم:

بیم شاپ: محصولات متنوعی که توسط کاربران مختلف در خانه بیم بارگزاری شده است (طبق فرایند تعریف شده در بخش پروفایل / بیم شاپ) در این قسمت نمایش می یابد که با انتخاب هر یک و افزودن به سبد خرید می توان نسبت به خرید آنها اقدام نمود. در سمت راست نیز امکان طبقه بندی محصولات فراهم شده است.
با کلیک بر روی بیم شاپ وارد صفحه معرفی و سپس صفحه محصولات می شویم:


  بیم کالج: در این قسمت می توان تقویم کلیه وبینارها ، دوره های آموزشی، اطلاعات مدرسین و خودآموزها را مشاهده و نسبت به ثبت نام در آنها اقدام نمود.

بیمانکاران: در این قسمت می توان پروفایل بیمانکاران (پیمانکاران بیم) اعم از حقیقی و حقوقی و همچنین لیست مناقصات را مشاهده نمود.

بیم گپ: در این قسمت می توانید با سایر کاربران به گفتگو و اشتراک نظر بپردازید.


بیم نیوز: در این قسمت می توانید  آخرین اخبار و رخدادهای حوزه فناوری بیم را مشادهده نمایید.


بیم پرس : پرسش های رایج در حوزه فناوری بیم در این قسمت مطرح می شود و توسط خبرگان حوزه فناوری بیم پاسخ داده خواهند شد.

بیم یاب : در این بخش کاربر می تواند کلیه آگهی های استخدامی درج شده در خانه بیم را مشاهده نموده و در صورتی که علاقمند و واجد شرایط باشد با کلیک بر روی گزینه ارسال رزومه نسبت به ارسال رزومه کاری خود اقدام نمایند. رزومه کاری کاربر همان اطلاعاتی است که توسط خود کاربردر خانه بیم ثبت شده است. بنابراین ثبت دقیق اطلاعات و کامل بودن اطلاعات کاربر بسیار حایز اهمیت است.

 

پایان